کارت واکسیناسیون کرونا برای سفر به ترکیه چیست و چگونه مسافران باید این کارت را تهیه کنند.

پس از شیوع کرونا و شورع واکسیناسیون، بسیاری از کشور ها تمهیداتی اندیشیده اند تا ورود و خروج مسافران و تردد آنها را سازماندهی کنند تا امکان تبادل ویروس را به حداقل برسانند .

از جمله این کارها صدور گواهی واکسن برای افرادی است که در برابر این بیماری واکسینه شده اند . چنین مدرکی عموما شامل مشخصات افراد و تاریخ و تعداد دز و نوع واکسن دریافتی است.

برخی از کشور ها برای ورود مسافران ، واکسن های خاصی را قبول دارند . اکثر کشور ها دریافت یکی از واکسنهای فایزر، جانسون اند جانسون و مدرنا و آسترازنکا را شرط ورود به خاک خود قرار داده اند.

در لیست واکسنهای مورد استفاده در ایران بغیر از آسترازنکا (در سطح محدود) از سه تای بقیه استفاده نشده است. و در حال حاضر واکسن مورد استفاده عموم مردم واکسن چینی سینوفارم است.

سفر به ترکیه برای ایرانی ها فعلا مشروط به دریافت واکسن خاصی نشده است . اما شرط واکسینه شدن (با هر نوع واکسنی) برقرار است.

بنا بر این در صورتی که قصد سفر به ترکیه دارید باید یکی از واکسن های موجود در کشور(حتی برکت) را دریافت کرده باشید و کارت دیجیتال واکسن دریافت کنید.

در صورت نداشتن این کارت از ورود شما به ترکیه جلوگیری خواهد شد. اما نحوه ی دریافت کارت واکسیناسیون کرونا برای سفر چگونه است ؟

1 – ابتدا از طریق لینک زیر وارد سامانه درخواست کارت واکسیناسیون شوید :

https://vcr.salamat.gov.ir

صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد :

کارت واکسیناسیون برای سفر به ترکیه

2 – روی عبارت “متوجه شدم” کلیک کرده و ادامه دهید

دریافت کارت واکسن دیجیتالی

تمام موارد خواسته شده در این صفحه را به دقت پر کنید .

توجه داشته باشید که شماره موبایل باید متعلق به خود شخص بوده و نام و نام خانوادگی نیز به زبان انگلیسی و دقیقا مطابق با گذرنامه شخص تکمیل شود.

3 – دریافت کد تایید را بزنید.

در صورت درست بودن اطلاعات وارد شده،  کدی به شماره همراه ثبت شده ارسال می گردد

که پس از تایید کد، کارت واکسن شما تهیه و لینک دریافت آن به شماره همراه شما ارسال خواهد گردید.

 

راهنمای دریافت کارت واکسیناسیون دیجیتال

4 – کارت واکسن را در تلفن همراه خود ذخیره نموده و برای اطمینان بیشتر از آن پرینت بگیرید.

برای سفر به ترکیه علاوه بر کارت واکسن، باید HES CODE نیز تهیه کنید. برای اطلاع از نحوه ی دریافت این کد، لینک زیر را مطالعه بفرمائید :

کد HES چیست و چه کاربردی دارد؟

 

6 دیدگاه‌ها

  1. سلام ممنون از اطلاعات خوبتون، من قصد دارم با خودروی شخصی و از مرز زمینی به ترکیه مسافرت کنم. دو دوز واکسن سینوفارم رو زدم، با داشتن کد qr بهداشت باز هم نیاز به تست pcr هست یا با همان کد وزارت بهداشت میتونم وارد ترکیه بشم؟
    پیشاپیش ممنون از توجهتون

  2. کارت واکسن وزارت بهداشت به زبان انگلیسی چند روزه صادر میشه؟ برای من کد تایید اومد اما لینک نیومد کارت واکسن انگلیسی رو بگیرم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید