راهنمای سفر زمینی به ترکیه

تانتونی tantuni گوشت و مرغ ترکیه

تانتونی Tantuni

تانتونی tantuni گوشت و مرغ را می توان یکی از غذاهای هم خانواده Dürümبه حساب آورد . این غذا در دو نوع تانتونی مرغ و تانتونی گوشت تهیه می شود.

تانتونی گوشت جزو غذای ملل – ترکی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15دقیقه میباشد .
تانتونی گوشت را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری – افطار – میل کرد .

گوشت موجود در تانتونی ابتدا در آب نمک خرد شده و جوشانده می شود، سپس در روغن سرخ می شود. پس از آن گوشت همراه با پیاز خرد شده و جعفری خرد شده و برش های گوجه فرنگی ترجیحا بدون پوست، لای نون لواش و یا یوفکا پیچیده می شود. اگر به غذاهای تند عادت ندارید و میانه خوبی با فلفل ندارید توصیه میکنیم دور این غذا را خط بکشید.جالبه بدونید این غذا اصالتا از شهر  مرسین هست و البته الان در اکثر شهرهای ترکیه میتونید تهیه کنید و میل کنید.

معمولاً دو نوع تانتونی عرضه می شود، تند و معمولی. البته اهالی مرسین (شهر زادگاه تانتوننی) معتقدند تنها تانتونی های واقعی آن هایی هستند که لب ها و زبانتان را بسوزانند.

مواد لازم تانتونی tantuni گوشت و مرغ ( ترکیه )

نیم کیلو گوشت گوسفند یا سینه مرغ
دو عدد پیاز متوسط
گوجه فرنگی سه عدد
نمک و فلفل
فلفل قرمز پولکی و سماق
روغن سرخ کردنی
پودر آویشن یک قاشق چایخوری
ابگوشت یا عصاره مرغ یا قلم
در صورت تمایل سبزیجات خرد شده نگینی و دلخواه

طرز تهیه تانتونی tantuni گوشت ( ترکیه )

گوشت یا مرغ را به صورت نگینی ریز خورد کرده و در تابه ای بریزید و کمی تفت دهید و سپس کمی روغن و پیاز نگینی خرد شده اضافه کنید .سپس روی آن قارچ و فلفل دلمه ای و کرفس خرد شده را اضافه کنید و همه را با هم تفت دهید. در انتها گوجه فرنگی و رب را اضافه کرده تفت دهید . اکنون نمک و فلفل و آویشن را اضافه کرده و بعد از کمی تفت دادن اجازه دهید با حرارت ملایم و بخار خود گوشت بپزد . اکنون حرارت را خاموش کنید. پس از خنک شدن 3 الی 4 ق غ از مواد را وسط لواش ها ریخته و در صورت تمایل با جعفری و کاهو خرد شده و سماق و پیاز حلقه شده داخل لواش را بپیچید.

کانال تلگرام راهنمای سفر زمینی به ترکیه

خروج از نسخه موبایل